3d-Doctor

3D-Doctor ile, dakikalar içerisinde BT kesitlerinden 3D model elde edebilirsiniz. Bu işlem 3D sihirbazı sayesinde hataya yer bırakmayacak şekilde adım adım işlenebilir hale getirilmiştir. Kısa bir eğitimle bu temel işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

3d-Doctor Neden Daha İyi?

 1. 3D-Doctor, CT, MRi ve mikroskobik imajlardan 3D modeller elde etmek için benzersiz vektör tabanlı teknolojisini kullanır. Bu sayede dosyaları işlemek ve modifiye etmek kolaylaşır.
 2. 3D-Doctor tarafından üretilen yüzey modellerinde, Hızlı Prototipleme uygulamalarında parça kalitesinden ödün vermeden üçgen sayısı düşürülebilmiştir.
 3. Akıllı hazıfa yönetimi sayesinde kesit sayısında sınırlar kaldırılmıştır. 256 mb hafızaya sahip bir PC ile 2000 kesitli bir model işlenebilmiştir.
 4. 3D-Doctor FDA onaylıdır.
 5. 3D-Doctor CAD, Hızlı Prototipleme, Sonlu Eleman Analizi uygulamaları için dosya oluşturma, DICOM ve ve DICOM olmayan imajları işleyebilme için bütünleşik yapıya sahiptir. Modüllere gereksinim duymaz.
 6. Tek komutla hacim hesabı ve kantitatif analiz raporu elde edilebilir.
 7. 3D-Doctor, 5000 $ + KDV ticari fiyatı ve 2500 $ + KDV akademik fiyatı ile son derece uygun fiyatlandırılmıştır.
 8. DICOM ve TIFF, JPEG, PNG, GIF, BMP, Interfile ve RAW gibi imaj dosyalarını işleyebilir.
 9. Hem gri tonlamalı, and renkli imajlarla çalışır.
 10. BT, MRi, PET, Mikroskop, Endüstriyel BT, Taranmış Film İmajları, Boundary kesitleri ve XYZ noktaları ile çalışabilir.
 11. İmaj füzyonu, İmaj Yeniden Kesitlemesi gibi ileri düzey imaj işleme yeteneklerine sahiptir.
 12. STL, VRML, DXF, 3D Studio, IGES, Wavefront OBJ ve diğer 3d model formatlarında kayıt yapabilir.
 13. 3D-Doctor son derece stabil bir yapıya sahiptir. Asla “Bilinen hatalar” bulunmaz.
 14. 3D-Doctor, Türkiye’nin konusunda öncü ve tecrübeli firması Ay Tasarım’ın teknik desteğine sahiptir.

3D Hacim Hesaplaması, Ölçüm ve Kantitatif Analiz

3D-Doctor 3D Hesaplaması, Ölçüm ve Kantitafi Analiz amacıyla bir çok tool içerir. Gelişmiş vektör tabanlı mimarisi sayesinde, bir cismin yüzey alanı, hacmi, ağırlık merkezi gibi bilgileri tek komutla hesaplanabilir.

object measurement
3D measurement

MR’dan model elde edilmesi

 

3D-Doctor’da dokular doku tabanlı segmentasyon ile ayrıştırıldıktan sonra volume ya da surface render ile 3D model haline getirilebilir.

Sonlu Eleman Analizi

3D-Doctor’dan Aspect Ratiosu son derece düzenli ve Sonlu Eleman Analizine hazır modeller herhangi bir modül gerektirmeden elde edilir.

3D-Doctor’da modeller üretilirken, modelin detay seviyesi önceden ayarlanabilir. Böylece modeller analize çok daha hızlı biçimde yerleştirilebilir.

3 Boyutlu Görselleştirme ve Volumetrik Render

3D-Doctor, güçlü ray-tracing algoritması sayesinde, dakikalar içerisinde size mükemmel volumetrik render imajları yaratabilir. Bu imajları, sağladığı görselliğin yanı sıra, tümör olguları gibi yüzey renderının yetersiz kaldığı durumlarda kullanabilirsiniz.3D-Doctor ile yaratılan görüntüler tam olarak gerçek zamanlı interaktiftir. Kesit görüntüsünün tümü ya da bir bölümü render edilebilir. Objeleri sınırlandırmak için “Region of Interest” ya da “Boundry Editor” özelliklerinden yararlanılabilir.3D-Doctor Volumetrik Render elde etmek için Grayscale with Opaque Voxels, Grayscale with Transparent Voxels, Color with Opaque Voxels, Color with Transparent Voxels yöntemlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.3D-Doctor ile aynı anda volumetrik render ve surface render kullanabilmenin etkinliğini tecrübe edin.

   

Mikroskobik Çalışmalar

3D-Doctor Kullanılarak Yapılan Mikroskobik Çalışmalar

3D-Doctor dünya üzerindeki pek çok kullanıcı tarafından mikroskobik imajları işleyerek 3D görselleştirme ve kantitatif analiz amacıyla kullanılmaktadır.

Aşağıda , Brüksel Üniversitesi (ULB)’nde araştırmacılar Lambot M-A, Mendive F, Vanderhaeghen P, ve Vassart G at IRIBHM, sağlanan bazı imajları görebilirsiniz. Araştırmanın amacı, farelerde bulunan farklı kanalların anatomisi hakkında net bilgiye sahip olmaktı. Ayrıca farelerle ve insanlar arasında farklı olduğuna inanılan epidymis’in fareler tarafından nasıl üretildiğini saptamak amacını da taşımaktaydı.

1. Ölçekli mikroskobik imaj

2. Testisin efferent kanalının ve epididimisin gerçek disseksiyonu.

3. Tek bir tüpün 3D modeli:


Diğer uygulama örnekleri: